Sól drogową luzem, worki 5kg, 25kg i 50kg  dostarczamy z magazynów bezpośrednio z kopalni w Kłodawie

     

Kopalnia Soli "Kłodawa" S.A. mieści się w centralnej Polsce w województwie Wielkopolskim, przy trasie A2, w połowie drogi pomiędzy Poznaniem i Warszawą.
Sól wydobywana jest w tej kopalni już ponad 50 lat.
Długość struktury soli kamiennej wynosi 63 km, natomiast jej szerokość wynosi 4 km. Na podstawie wierceń stwierdzono, że na środkowym odcinku struktury soli zalegającej na głębokości ok. 6000m ruchy górotwórcze spowodowały wypiętrzenie cechsztyńskich mas solnych ku powierzchni tak, że przykrywający je nakład ma miejscami grubość zaledwie 100 m.
Kłodawski wysad solny - największy na Niżu Polskim - ma długość 26000m, a maksymalną szerokość 2000m.

Największe pod względem ilości wydobywanej soli były lata 70-te, w tym okresie w Kopalni "Kłodawa wydobywano ponad milion ton soli rocznie. Sól w Kopalni Soli "Kłodawa" urabiana jest tradycyjną metodą górniczą, systemem komorowo - filarowym.
Sól Kłodawska jest minerałem o bardzo wysokim stopniu czystości i nie wymaga procesów wzbogacania. Ponadto jest ona bogata w mikroelementy.

Kopalnia  Kłodawa S.A.  jest  najmłodszą i  główną w Polsce kopalnią i producentem soli.  Sól drogowa z Kłodawy jest jedną z najbardziej znanych oraz cenionych za jakość a zarazem najskuteczniejszym naturalnym środkiem, który stosowany jest do zapewnienia bezpieczeństwa dla prowadzących pojazdy  oraz dla pieszych w okresie jesienno-zimowym na naszych drogach, chodnikach, placach itp.

Dzięki bardzo wysokiej jakości soli drogowej jest to produkt najbardziej poszukiwany na rynku polskim i nie tylko. Firmy zajmujące się zimowym utrzymaniem dróg wiedzą, że kupując sól z Kopalni Soli Kłodawa S.A. posiada ona wszystkie niezbędne atesty i dopuszczenia oraz gwarantuje bezproblemową pracę sprzętu ponieważ sól jest sucha i nie zbrylona. Dzięki swoim właściwościom jest bardziej wydajna przy zużyciu a dzięki bardzo małej zawartości wilgoci wychodzi jej więcej objętościowo.

Cena soli jest uzależniona w jakim okresie ją zakupujemy, najtaniej możemy kupić w okresie letnim.

Sól Kłodawska  znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu.


W ofercie posiadamy dwa rodzaje soli drogowej luzem z Kopalni Kłodawa S.A. którą dostarczamy do Klienta bezpośrednio z magazynów kopalni.

  • gatunek DR – stosowana do posypu bezpośredniego na drogę lub do wykonania mieszanki uszorstniającej ( najczęściej jest stosowany piach)
  • gatunek DS – główne zastosowanie tego gatunku soli jest przygotowanie roztworu solanki , jak również do bezpośredniego posypu na drogi. 

Posiadamy również w sprzedaży sól drogową workowaną w worki 5kg,25kg oraz 50kg.

W celu uzyskania cen soli drogowej z Kopalni Soli Kłodawa S.A. zapraszamy do kontaktu z nami.

Rodzaj soli

DR

DS

NaCL

90% min

95% min

H2O

3% max

1% max

SO 4

3% max

2% max

Częsci nierozpuszczalne w wodzie

8% max

3% max

Antyzbrylacz K4Fe (Cn) 6

40 mg/kg

40mg/kg

 

   

 

 sól drogowa kryształki   sól betrade.info.pl

http://www.betrade.info.pl/sol-drogowa-kghm/

http://www.betrade.info.pl/sol-drogowa/

http://betrade.com.pl/produkt/sol-drogowa-luzem-z-kopalni-soli-klodawa-s-a-dr-1n

Copyright © 2017 beTrade - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.betrade.info.pl/sol-drogowa-klodawa/